اخبار داخلی ایران یاسا

مدیر کنترل کیفیت شرکت ایران یاسا : تنها تولید کننده شیلنگ‌های لاستیکی استاندارد گاز در ایران هستیم

تنها تولید کننده شیلنگ‌های لاستیکی استاندارد گاز در ایران

شرکت ایران یاسا تولید کننده انـواع تایر و تیوب موتورسیکلت، دوچرخه، ماشین آلات و ادوات کشاورزی، فرقون و شیلنگ آب و گاز در ایران با سابقه‌ای بسیار درخشان، سهم عمده‌ای از بازار مصرف موارد ذکرشده را در کشور در اختیار دارد. ایران یاسا در سال گذشته موفق به اخذ گواهینامه استاندارد تولید شیلنگ‌های گاز لاستیکی برای اولین بار در ایران شده است.

🎤مهندس حسین رئوفی پاشاکی مدیر کنترل و کیفیت شرکت ایران یاسا در مورد اخذ گواهینامه استاندارد شیلنگ‌های گاز با خبرنگار روابط عمومی و امور بین الملل این شرکت به گفت و گو نشست. با هم بخوانیم:

  • لطفا ضمن معرفی خودتان مختصری از فعالیت های شرکت بگویید.

حسین رئوفی پاشاکی مدیر کنترل و کیفیت شرکت ایران یاسا هستم.
این شرکت در سال 1347 تأسیس شده و با قدمت بیش از نیم قرن سابقه و حدود 1250 نفر پرسنل در عرصه تولید انواع تایر و تیوب موتور سیکلت، دوچرخه، ماشین آلات و ادوات کشاورزی، فرقون و شیلنگ آب و گاز استاندارد فعالیت دارد. همچنین تولید تایرهای نسل دوم(تیوبلس) از افتخارات این شرکت می‌باشد.

  • از چه زمانی تولید شیلنگ در ایران یاسا شروع شده است؟

سابقه تولید شیلنگ های رنگی 8mm گاز به سال 1363 باز می‌گردد و همچنین شیلنگ های 12/5mm در اوایل دهه هفتاد تولید شد، ولی استاندارد آن در سال 1400 اخذ گردید.

  • چه شرکت هایی در زمینه تولید شیلنگ لاستیکی فعالیت دارند؟

در حال حاضر ایران یاسا به عنوان تنها تولید کننده شیلنگ لاستیکی استاندارد گاز در ایران در 2 تیپ 1 و 2 که به ترتیب با قطر داخلی 8mm رنگی و 12/5mm به رنگ مشکی (ویژه استفاده در پکیج های گازی) طبق گواهی استاندارد ملی ایران به شماره 774 مشغول فعالیت است.

  • آیا ایران یاسا با تولید این نوع شیلنگ گاز نیاز کشور را برطرف می کند؟

بله قاطعانه می‌توانیم بگوییم که ظرفیت تولید در این 2 تیپ شیلنگ لاستیکی گاز استاندارد به گونه ای است که کل نیاز بازار مصرف را می توانیم تأمین کنیم.

  • لطفا در مورد تکنولوژی ساخت این گونه شیلنگ‌های لاستیکی و ایمنی آنها توضیح دهید

اساس تولید این شیلنگ‌های لاستیکی بر پایه تکنولوژی IRC ژاپن و متعلق به گروه شیلنگ‌های لاستیکی دوجداره می‌باشد، همچنین ساختار بدنه آنها به گونه‌ای است که شیلنگ 8mm تا فشار 10atm و شیلنگ 12/5 تا فشار 50mbar را تحمل می‌کند.
ضمناً شیلنگ های گاز ایران یاسا از ایمنی بالایی برخوردار است و این برتری را نسبت به محصولات مشابه بازار دارند که با مواد با کیفیت بالا و غیر قابل اشتعال ساخته شده‌اند تا در اثر هر اشتباهی از سوی مصرف کننده به سرعت خاموش شوند.

  • به عنوان سوال پایانی، چالش های پیش روی تولید این محصولات را چه می دانید؟

بهای بالای تأمین مواد اولیه و در نتیجه قیمت تمام شده محصول برای مصرف کننده و وجود رقابت ناسالم در بین تولیدکنندگان محصولات غیر استاندارد در بازار از چالش های پیش روی تولید این محصولات است.
همچنین شرکت های تولید کننده این محصولات (شیلنگ های گاز لاستیکی) از موادی استفاده می کنند که مناسب برای این نوع شیلنگ نمی‌باشد، زیرا مهمترین فاکتور ایمنی در تولید این گونه شیلنگ ها عدم نشتی گاز از بدنه شیلنگ و نیز غیر قابل اشتعال بودن آن می‌باشد، که این دو مورد خاص در محصولات شرکت ایران یاسا کاملا مد نظر قرار داشته و دارد.

در پایان شایان ذکر است کسب گواهی استاندارد برای این نوع شیلنگ‌ها می‌تواند موجب آرامش ذهن مصرف کننده برای استفاده از این محصولات گردد.