اخبار داخلی ایران یاسا

پروژه افزایش صد در صدی ظرفیت تولید تایرهای تیوبلس موتوری شرکت ایران یاسا افتتاح شد

افتتاح طرح افزایش صد درصدی ظرفیت تولید تایرهای تیوبلس

با حضور دکتر نعمت‌الله ترکی، مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و دکتر علیرضا زمان‌پور، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صندق بازنشستگی کشوری مراسم افتتاح پروژه افزایش صد در صدی ظرفیت تولید تایرهای تیوبلس موتوری از 2500 تن به 5000 تن در سال و داخلی‌سازی تجهیزات پخت تایر ظرف مدت شش ماه در شرکت ایران یاسا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت ایران یاسا تایر و رابر، در ابتدای این مراسم مهندس رفائی قائم مقام مدیرعامل شرکت ایران یاسا ضمن معرفی و سابقه شرکت با اشاره به سهم 41 درصدی بازار تیوب و سهم 69 درصدی بازار تایر موتورسیکلت با ارائه توضیحاتی پیرامون پروژه افزایش صد در صدی ظرفیت تولید تایرهای تیوبلس موتوری به تشریح طرح های توسعه‌ای و برنامه های آتی شرکت پرداخت.

در ادامه این مراسم، دکتر نعمت الله ترکی در سخنانی با بیان اینکه شرکت ایران‌ یاسا، یکی از صنایع مهم و پویای زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری است، گفت: در سال‌های گذشته به علت سهولت در واردات تایر از تولیدات داخلی کمتر استفاده می‌شد اما همت و تلاش متخصصان داخلی نشان داد هر قدر به واسطه‌ی تحریم‌های ظالمانه در حوزه‌ی صنعت و تولید، بیشتر تحت فشار باشیم انگیزه و همت بیشتری برای خوداتکایی خواهیم داشت، به خصوص در حوزه لاستیک، که بخشی از این خوداتکایی مرهون تلاش‌های کارکنان شرکت ایران یاسا برای داخلی سازی تجهیزات پخت تایر و نتیجه به کارگیری متخصصان داخلی است و این موضوع مبین آن است که می‌توانیم در نتیجه داخلی سازی سهم استفاده از تولیدات داخلی در صنایع لاستیک را افزایش دهیم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری بیان داشت: بهبود فناوری به کار رفته، به‌روز رسانی و بومی سازی تجهیزات و کاهش هزینه‌ها می‌تواند جایگاه ایران یاسا را بیش از پیش در بازار بهبود دهد. در این مسیر نیز صندوق بازنشستگی کشوری از برنامه‌های توسعه‌ای این شرکت، حمایت و پشتیبانی می‌کند.

وی نوسازی تجهیزات در حال کار کارخانه را ضروری دانست و گفت: با توجه به پتانسیل موجود در شرکت و استفاده از شرکت‌های دانش بنیان می‌توانیم شاهد کاهش هزینه‌ها و سود بیشتر در این شرکت باشیم.

نعمت الله ترکی در ادامه از استقرار کانون ارزیابی مدیران در صندوق بازنشستگی کشوری خبر داد و اعلام کرد: ثبات مدیریتی یکی از ضرورت‌های توسعه بنگاه‌های اقتصادی است. وی افزود: در حال ارزیابی عملکرد مدیران فعلی و استقرار مدیران جدید بر اساس برنامه‌های بلندمدت هستیم تا مدیران بنگاه ها بتوانند حداقل در میان مدت، برنامه‌های خود را با هماهنگی صندوق عملیاتی کنند. دکتر ترکی در پایان سخنان خود ابراز امیدواری نمود در سال 1402 ضمن افزایش ظرفیت تولید، شاهد پیشتازی شرکت ایران یاسا در اشتغال آفرینی باشیم.

همچنین در این برنامه، دکتر علیرضا زمان‌پور، مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری در سخنانی، با تبریک ایام الله دهه فجر، گفت: عملکرد ماه‌های اخیر شرکت ایران‌ یاسا قابل توجه است و تیم جدید به مدیریت مهندس ترابی در طول مدت هشت ماه زمامداری شرکت، توانست پروژه افزایش ظرفیت تولید تایرهای تیوبلس را از 2500 تن به 5000 تن با زحمات شبانه روزی مدیران و پرسنل زحمت کش، ظرف مدت شش ماه به انجام برساند و این اتفاق بسیار ارزشمندی است که در زمان بسیار کمی انجام شده و در افزایش سودآوری ایران یاسا موثر خواهد بود.

زمانپور با اشاره به حمایت همه جانبه صندوق بازنشستگی کشوری و هلدینگ صبا انرژی از طرح‌های توسعه‌ای ایران یاسا گفت: طرح‌های خوب مدیران شرکت می تواند موجب افزایش تولید و سود آوری بیشتری باشد و با توجه به حاشیه سود، محصولات متنوع و نیروی انسانی متخصص، می‌توان با برنامه‌ریزی و تسریع در اقدام، سوددهی بالاتری را به ثبت رساند.

در ادامه مراسم مهندس ترابی مدیرعامل شرکت ایران یاسا حضور مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و مدیرعامل هلدینگ صبا انرژی در شرکت ایران یاسا را مایه دلگرمی کارکنان شرکت دانست و گفت: در پروژه افزایش ظرفیت صد در صدی تولید تایرهای تیوبلس موتوری کارکنان شرکت جانانه از هیچ کوششی دریغ نکردند و ما با تکیه بر توان داخلی ادبیاتی را در مجموعه‌ی خود تثبیت کردیم که سرآغاز آن در جمله «ما می‌توانیم» خلاصه می‌شود. زیرا انجام چنین پروژه‌ای ظرف مدت شش ماه با تکیه بر توان داخلی در بین تایر سازان از ابتدای انقلاب اسلامی بی سابقه بوده است. این خود باوری برای ما در جهت افزایش طرح‌های توسعه‌ای دستاوردهای بسیار زیادی خواهد داشت که با حمایت های شما می‌توانیم با قدم های استوارتری در این مسیر گام بر داریم.

در پایان این مراسم، مدیران و کارگران شرکت ایران یاسا تایر و رابر، در گفتگوی رو در رو با مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری و مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، مطالبات، مشکلات و موانع موجود را مطرح کردند.

  تصاویر این مراسم را در ادامه مشاهده می نمایید :