امروز: یکشنبه 25 آذر 1397 ساعت

راهنمای انتخاب تایر و تیوب

سازمان‌ها و شرکت های موفق، تنها از طریق به کارگیری الگوهای توسعه نیروی انسانی، یادگیری سازمانی و راهبردهای توسعه و بالندگی قابلیت‌های کارکنان، می‌توانند پاسخگوی نیازهای سازمانی خود باشند.
به گزارش روابط عمومی ایران یاسا ، مهندس فریبرز قریب ، قائم مقام مدیرعامل و نایب رییس هیات مدیره شرکت  ایران یاسا، با بیان مطلب فوق گفت: توسعه منابع انسانی یکی از مهم‌ترین اهداف راهبردی سازمان‌های پیشرو است که به منظور ارتقای سطح دانش، مهارت، تجربه و کیفیت، تعالی و عملکرد سرمایه‌های سازمان و حتی تغییر ویژگی‌های فردی کارکنان مورد توجه قرار می‌گیرد.
 
وی تاکید کرد: شرکت ایران یاسا با درک شرایط یادشده و با بهره گیری از تجارب ارزنده خود که حاصل نزدیک به نیم قرن فعالیت در عرصه تولید تایر و رابراست، سازماندهی و بهینه‌سازی منابع انسانی وافزایش بهره‌وری را با به حداکثر رساندن استفاده از منابع، نیروی انسانی، تسهیلات و غیره به طریق علمی و کاهش هزینه‌های تولید، بهبود معیارهای کسب و کار،  به گونه‌ای که به نفع کارکنان، مدیران و مصرف‌کنندگان باشد، مورد توجه قرار داده است. وی اعلام كرد که ساماندهي نيروي انساني به عنوان يكي از مهم‌ترين عوامل مهم درافزايش بهره‌وري شركت در دستور کار قرار گرفته و در اولین گام  شیوه‌های  متعدد به کارگیری نیروی انسانی با عناوین رسمي، قراردادي و پيمانكاري که ضمن ایجاد تبعیض، مشكلاتی را برای  شركت ایجاد کرده بود، مورد بازنگری قرار گرفت. قریب با اشاره به اینکه یکی از وظایف اصلی و حیاتی در هر سازمان، آموزش کارکنان است، تصریح کرد: این اقدام  سرمايه‌گذاري پرسودي به شمار مي‌رود كه بازده آن در شكوفايي و گسترش بهينه سازمان  نقش اساسی داشته و یکی از مهم‌ترین عوامل در میزان کارایی و کارآمدی سازمان است. براین اساس و با بهره‌گیری از توان علمي اساتيد و افراد با تجربه در حوزه کار و تولید به‌ویژه در صنعت تایر، برگزاری  دوره‌هاي آموزشي علمی و کاربردی به‌صورت موکد در دستور کار بخش آموزش شرکت قرار دارد.
 
وی به مساله «مديريت هزينه» اشاره کرد و گفت: با برنامه‌ريزي، همكاري و هماهنگي بخش‌هاي مختلف ذيربط در شركت ترتيبي اتخاذ شده است تا تمام هزينه‌ها براساس توجيهات منطقي و همسو با كسب و كار شركت صورت گيرد.وی به روند مطلوب برنامه‌هاي ايمني و بهداشت به عنوان  ضامن سلامتي و افزايش كارايي نيروي انساني نیز اشاره کرد و گفت: درصدد هستيم تا ضمن رفع موانع و مشکلات موجود، شرايط لازم را براي توسعه و تقويت ايمني و بهداشت فراهم كنيم. وی در پایان خاطرنشان کرد: در كنار اين اقدامات، ايجاد واحد درماني، برگزاري معاينات دوره‌اي (غربالگري)، هماهنگی با واحدهای درمانی برای مواقع اورژانس، همچنین  فراهم کردن امكانات ورزشي با ايجاد و تجهيز مكان‌هاي ورزشي، برگزاري مسابقات ورزشي، ايجاد خيابان سلامت و غیره از جمله موضوعات مورد توجه مديريت بوده كه در اين خصوص نيز شرايط مناسبي در شركت فراهم شده است